Casa / Voltage Reference / MAX6043CAUT25#G16
minImg
MAX6043CAUT25#G16
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Prodotto No:
MAX6043CAUT25#G16
Pacchetto:
SOT-6
Descrizione:
IC VREF SERIES 0.5% SOT23-6
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 4µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.5%
Current - Output 10 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 650µA
Temperature Coefficient 65ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-6
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 7µVrms
Series -
Package / Case SOT-23-6
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 12V ~ 40V