MAX8881EUT25+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Prodotto No:
MAX8881EUT25+T
Pacchetto:
SOT-6
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.5V 200MA SOT23-6
In magazzino : 511
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 10 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 12V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-6
Control Features Enable, Power Good
Series -
Package / Case SOT-23-6
Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 50mA