MAY80R600F
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
MAY80R600F
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
RES 80.6 OHM 1% 0.3W RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 80.6 Ohms
Series MA
Power (Watts) 0.3W