MBX10R000B
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
MBX10R000B
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
RES 10 OHM 0.1% 1/2W RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.406" (10.30mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 Ohms
Series MB
Power (Watts) 0.5W, 1/2W