MC01YC682KAR
KYOCERA AVX
Prodotto No:
MC01YC682KAR
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 6800PF 16V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.033" (0.83mm)
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.098" L x 0.051" W (2.50mm x 1.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MC
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6800 pF