MC12FA201J-T
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
MC12FA201J-T
Descrizione:
CAP MICA 200PF 5% 100V 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Series MC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 200 pF