MC18FD101J
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
MC18FD101J
Descrizione:
CAP MICA 100PF 5% 500V 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Series MC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 pF