MC6225K3-2.5-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
MC6225K3-2.5-TP
Pacchetto:
SOT-23-3L
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
PSRR 80dB ~ 75dB (100Hz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3L
Control Features -
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Protection Features Over Current, Short Circuit, Transient Voltage
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V