MC68030RC33C
NXP USA Inc.
Prodotto No:
MC68030RC33C
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
128-PGA (34.55x34.55)
Descrizione:
IC MPU M680X0 33MHZ 128PGA
Guida per l'utente
Display & Interface Controllers -
Core Processor 68030
Speed 33MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 128-PGA (34.55x34.55)
Series M680x0
Package / Case 128-BPGA
Additional Interfaces SCI, SPI
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers -
Voltage - I/O 5.0V