MC68F375BGMZP33
NXP USA Inc.
Prodotto No:
MC68F375BGMZP33
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
217-PBGA (23x23)
Descrizione:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 217PBGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor CPU32
Speed 33MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 10K x 8
Number of I/O 48
Peripherals POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 217-PBGA (23x23)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series M683xx
Package / Case 217-BBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity CANbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 256KB (256K x 8)
Data Converters A/D 16x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.25V