Casa / Microprocessors / MC68LC302AF25CT
minImg
MC68LC302AF25CT
NXP USA Inc.
Prodotto No:
MC68LC302AF25CT
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
100-LQFP (14x14)
Descrizione:
IC MPU M683XX 25MHZ 100LQFP
Guida per l'utente
Display & Interface Controllers -
Core Processor M68000
Speed 25MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 100-LQFP (14x14)
Series M683xx
Package / Case 100-LQFP
Additional Interfaces GCI, IDL, ISDN, NMSI, PCM, SCPI
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 8/16-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DRAM
Voltage - I/O 5.0V