Casa / Microprocessors / MC68SEC000CAA10
minImg
MC68SEC000CAA10
NXP USA Inc.
Prodotto No:
MC68SEC000CAA10
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
64-QFP (14x14)
Descrizione:
IC MPU M680X0 10MHZ 64QFP
Guida per l'utente
Display & Interface Controllers -
Core Processor EC000
Speed 10MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 64-QFP (14x14)
Series M680x0
Package / Case 64-QFP
Additional Interfaces -
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers -
Voltage - I/O 3.3V, 5.0V