MC74LCX240DWR2G
onsemi
Prodotto No:
MC74LCX240DWR2G
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
20-SOIC
Descrizione:
IC BUFFER INVERT 3.6V 20SOIC
In magazzino : 1000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 4
Output Type 3-State
Logic Type Buffer, Inverting
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 20-SOIC
Series 74LCX
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 2V ~ 3.6V
Mfr onsemi
Number of Elements 2
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output High, Low 24mA, 24mA