MC78L15ABPG
onsemi
Prodotto No:
MC78L15ABPG
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-92 (TO-226)
Descrizione:
IC REG LINEAR 15V 100MA TO92-3
In magazzino : 1066
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6.5 mA
PSRR 39dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 35V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92 (TO-226)
Control Features -
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 Long Body
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V