MC78L24ACPG
onsemi
Prodotto No:
MC78L24ACPG
Descrizione:
IC REG LINEAR 24V 100MA TO92-3
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6.5 mA
PSRR 45dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 24V