Casa / Microprocessors / MC8641DVU1250HB
minImg
MC8641DVU1250HB
NXP USA Inc.
Prodotto No:
MC8641DVU1250HB
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
1023-FCCBGA (33x33)
Descrizione:
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 1023BGA
Guida per l'utente
Display & Interface Controllers -
Core Processor PowerPC e600
Speed 1.25GHz
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1023-FCCBGA (33x33)
Series MPC86xx
Package / Case 1023-BCBGA, FCCBGA
Additional Interfaces DUART, HSSI, I²C, RapidIO
Ethernet 10/100/1000Mbps (4)
Number of Cores/Bus Width 2 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DDR, DDR2
Voltage - I/O 1.8V, 2.5V, 3.3V