MCA12060D2431BP100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MCA12060D2431BP100
Descrizione:
RES 2.43K OHM 0.1% 1/4W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings -
Resistance 2.43 kOhms
Series MCA - Precision
Power (Watts) 0.25W, 1/4W