Casa / Ceramic Capacitors / MCASE105SB5105MFNA01
minImg
MCASE105SB5105MFNA01
Taiyo Yuden
Prodotto No:
MCASE105SB5105MFNA01
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
CAP CER 1UF 16V X5R 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 1 µF