Casa / Ceramic Capacitors / MCASH105SB7222KFCA1J
minImg
MCASH105SB7222KFCA1J
Taiyo Yuden
Prodotto No:
MCASH105SB7222KFCA1J
Descrizione:
CAP CER 2200PF 100V X7R 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series MCAS
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2200 pF