Casa / Ceramic Capacitors / MCASQ31LSB7223MTNA01
minImg
MCASQ31LSB7223MTNA01
Taiyo Yuden
Prodotto No:
MCASQ31LSB7223MTNA01
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.022 µF