Casa / Ceramic Capacitors / MCASQ45MSB7224MTNA01
minImg
MCASQ45MSB7224MTNA01
Taiyo Yuden
Prodotto No:
MCASQ45MSB7224MTNA01
Descrizione:
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Series MCAS
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.22 µF