Casa / Ceramic Capacitors / MCASS45MSB7473MTNA1J
minImg
MCASS45MSB7473MTNA1J
Taiyo Yuden
Prodotto No:
MCASS45MSB7473MTNA1J
Descrizione:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series MCAS
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.047 µF