Casa / Ceramic Capacitors / MCAST31LAB7475MTNA1J
minImg
MCAST31LAB7475MTNA1J
Taiyo Yuden
Prodotto No:
MCAST31LAB7475MTNA1J
Descrizione:
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series MCAS
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.7 µF