Casa / Ceramic Capacitors / MCASU063SCG4R4CFNA1J
minImg
MCASU063SCG4R4CFNA1J
Taiyo Yuden
Prodotto No:
MCASU063SCG4R4CFNA1J
Descrizione:
CAP CER 4.4PF 50V C0G/NP0 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series MCAS
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.4 pF