Casa / Ceramic Capacitors / MCASU31LSB7105MTNA1J
minImg
MCASU31LSB7105MTNA1J
Taiyo Yuden
Prodotto No:
MCASU31LSB7105MTNA1J
Descrizione:
CAP CER 1UF 50V X7R 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series MCAS
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 1 µF