MCF5233CVM150
NXP USA Inc.
Prodotto No:
MCF5233CVM150
Pacchetto:
256-MAPBGA (17x17)
Descrizione:
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA
In magazzino : 450
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Core Processor Coldfire V2
Speed 150MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type ROMless
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 97
Peripherals DMA, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 256-MAPBGA (17x17)
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series MCF523x
Package / Case 256-LBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size -
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.4V ~ 1.6V