MCF54455VR266
NXP USA Inc.
Prodotto No:
MCF54455VR266
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
360-TEPBGA (23x23)
Descrizione:
IC MCU 32BIT ROMLESS 360TEPBGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor Coldfire V4
Speed 266MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type ROMless
RAM Size 32K x 8
Number of I/O 132
Peripherals DMA, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 360-TEPBGA (23x23)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series MCF5445x
Package / Case 360-BBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity I²C, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
Program Memory Size -
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.35V ~ 3.6V