MCH38FM101J
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
MCH38FM101J
Descrizione:
CAP MICA 100PF 5% 4KV SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.160" (4.06mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 kV
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Product Status Obsolete
Series MCH
Package / Case Nonstandard SMD
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 pF