MCL1005NR14KT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
MCL1005NR14KT
Pacchetto:
0402
Descrizione:
FIXED IND 140NH 450MA 450MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 450mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Inductance 140 nH
Series MCL-N
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 200MHz