MCL1608NR16KT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
MCL1608NR16KT
Pacchetto:
0603
Descrizione:
FIXED IND 160NH 700MA 156MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 156mOhm Max
Inductance 160 nH
Series MCL-N
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 200MHz