MCL2012A1R0MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
MCL2012A1R0MT
Pacchetto:
0805
Descrizione:
FIXED IND 1UH 1.45A 120MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 450mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.45 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm
Inductance 1 µH
Series MCL-A
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 120MHz