Casa / Fixed Inductors / MCLA2012V1-100-R
minImg
MCLA2012V1-100-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
MCLA2012V1-100-R
Descrizione:
FIXED IND 10UH 15MA 1.15 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq 30 @ 2MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 15 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.15Ohm Max
Inductance 10 µH
Series MCLA2012V1
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 24MHz