MCP4162-502E/MS
Microchip Technology
Prodotto No:
MCP4162-502E/MS
Pacchetto:
8-MSOP
Descrizione:
IC DGTL POT 5KOHM 257TAP 8MSOP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Configuration Rheostat
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Number of Taps 257
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-MSOP
Series WiperLock™
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V