MCP4261-502E/SL
Microchip Technology
Prodotto No:
MCP4261-502E/SL
Pacchetto:
14-SOIC
Descrizione:
IC DGTL POT 5KOHM 257TAP 14SOIC
In magazzino : 950
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Number of Taps 257
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 14-SOIC
Series WiperLock™
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V