MCR10EZHF26R7
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
MCR10EZHF26R7
Descrizione:
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/8W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 0805
Resistance 26.7 Ohms
Series MCR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W