MCR18EZHF2000
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
MCR18EZHF2000
Descrizione:
RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 1206
Resistance 200 Ohms
Series MCR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W