MCS0402HE6191BE100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MCS0402HE6191BE100
Descrizione:
RES 6.19K OHM 0.1% 1/16W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 6.19 kOhms
Series MCS - VG01
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Features -
Failure Rate P (0.1%)