MCS0402UD1002BE000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MCS0402UD1002BE000
Descrizione:
RES 10K OHM 0.1% 1/16W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 kOhms
Series MC ATAU - Precision
Power (Watts) 0.063W, 1/16W