MCT1119C-1.5-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
MCT1119C-1.5-TP
Pacchetto:
SOT-223
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
PSRR 63dB (120Hz ~ 1kHz)
Voltage - Input (Max) 15V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.2A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-223
Control Features -
Series -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Protection Features Over Temperature
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 1A