MCU0805MC1802FP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MCU0805MC1802FP500
Descrizione:
RES 18K OHM 1% 1/8W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.62mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 18 kOhms
Series MCU AT - Professional
Power (Watts) 0.125W, 1/8W