MCW0406MD2102BP100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MCW0406MD2102BP100
Descrizione:
RES SMD 21K OHM 1/4W 0604 WIDE
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 21 kOhms
Series MCW AT - Precision
Power (Watts) 0.25W, 1/4W