MD011A151KAB
KYOCERA AVX
Prodotto No:
MD011A151KAB
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 150PF 100V NP0 2-DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series DIPGuard® MD
Package / Case 2-DIP
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 150 pF