Casa / DC DC Converters / MDCM28AP120M320A50
minImg
MDCM28AP120M320A50
Vicor Corporation
Prodotto No:
MDCM28AP120M320A50
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 320W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 50V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.52" L x 0.90" W x 0.29" H (38.7mm x 22.8mm x 7.3mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 26.67A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 16V
Series VI Chip® DCM® (320W)
Power (Watts) 320 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 92.7%