MDF7-12D-2.54DSA(56)
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
MDF7-12D-2.54DSA(56)
Descrizione:
CONN RCPT 12POS 0.1 GOLD PCB
In magazzino : 287
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Insulation Height 0.197" (5.00mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 250VAC
Contact Finish Thickness - Mating 8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps) 3A
Contact Type Female Socket
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -35°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 12
Contact Finish Thickness - Post 39.4µin (1.00µm)
Contact Shape Square
Series MDF7
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.118" (3.00mm)