ME30A0502C01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
ME30A0502C01
Descrizione:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Single Blade Included)
Applications Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.76" L x 2.13" W x 1.32" H (95.5mm x 54.0mm x 33.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4A
Series ME30 (30W)
Power (Watts) 20 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 57" (1.45m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 5V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC