MENB1010A1240F01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
MENB1010A1240F01
Descrizione:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cURus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 3.30" L x 1.85" W x 1.26" H (84.0mm x 47.0mm x 32.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.243 lb (110.22 g)
Current - Output (Max) 1A
Series MENB1010 (10W)
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 12V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC