MENB1050A1803N01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
MENB1050A1803N01
Descrizione:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 50W
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cURus
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 4.25" L x 2.67" W x 1.28" H (108.0mm x 67.7mm x 32.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.882 lb (400.07 g)
Current - Output (Max) 2.8A
Series MENB1050 (50W)
Power (Watts) 50 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 57" (1.45m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 18V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC