MEXY2A122K
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
MEXY2A122K
Descrizione:
CAP FILM 1200PF 10% 275VAC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" L x 0.197" W (15.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings X2, Y2
Series MEXY
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1200 pF