MF-RX012/250-2
Bourns Inc.
Prodotto No:
MF-RX012/250-2
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
PTC RESET FUSE 60V 120MA RADIAL
In magazzino : 9382
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V (250V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 120 mA
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 3 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" L x 0.181" W (6.50mm x 4.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 16 Ohms
Series Multifuse®, MF-RX/250
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 8 Ohms