MFLS250-2024
Bel Power Solutions
Prodotto No:
MFLS250-2024
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 250W
In magazzino : 24
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4.38 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, CSA, NEMKO, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.50" L x 2.50" W x 1.58" H (114.3mm x 63.5mm x 40.1mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 14.5 A
Series MFLS250 (250W)
Power (Watts) 250W (348W Forced Air)